Jump to main content

Zmiana Prezesa w Grupie Saferoad

Od 1 października Grupa Saferoad ma nowego Prezesa Zarządu. Bernd Frühwald dołączy do Saferoad, po tym jak Espen Asheim ustąpi ze stanowiska Prezesa Grupy.

Kim jest nowy prezes

Bernd Frühwald pełnił funkcję Prezesa Globalnego Działu Elektronarzędzi w firmie Apex Tool Group, LLC, która jest prywatnym właścicielem globalnego lidera producentów profesjonalnych elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Przed rozpoczęciem pracy w Apex, Bernd spędził 14 lat w prywatnej firmie Bühler Motor na kilku stanowiskach kierowniczych, w tym jako wiceprezes ds. jednostek biznesowych w przemyśle i opiece zdrowotnej, wiceprezes ds. globalnych badań i rozwoju oraz wiceprezes biura PMO. Bernd posiada tytuł MBA z St. Gallen Business School w Szwajcarii i Alpen-Adria-Universität Klagenfurt. Uzyskał także tytuł inżyniera mechanika w Technical College Ansbach.

 "Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przejąć kierownictwo w Saferoad. Firma osiąga dobre wyniki z sensownym celem w ekscytującej branży i cieszę się, że mogę napędzać ciągłą poprawę w kolejnych latach" - mówi Frühwald.

"Bernd jest znany z przekształcania firm na całym świecie, kierowania złożonymi organizacjami, napędzania innowacji, poprawy doskonałości operacyjnej za pomocą narzędzi lean i rozwijania talentów. Będzie świetnym CEO dla Saferoad", uważa Nolåker.